SA Noor Ehe stipendiumi 2016 pälvisid Kätrin Beljaev ja Maria Valdma

News

6. oktoobril 2016 andis Sihtasutus Noor Ehe Niguliste kirikus välja kaks stipendiumi 2016. aastaks. Stipendiumi saajad on Kätrin Beljaev ja Maria Valdma.

Kätrin Beljaev ühendab endas ühelt poolt uurimuslikku kannatlikkust (näiteks tema MA töö värvitud luust, mis eeldas ajaloolis-arheoloogilist süvenemist), teisalt selle rakendamise võimet oma loomingulises töös. Beljaevi pühendumus ja süvitsiminek on märkimisväärsed, ta haldab ja teostab kõik tööprotsessi astmed alates materjali leidmisest ja ettevalmistamisest kuni valmisobjektini omakäeliselt, n-ö elab oma töös. On ühtaegu rustikaalne ja rafineeritud ega lähe kaasa moe tujudega. Hiljutisel näitusel “Mimikri” galeriis Hop esitatud tööd olid ootamatult värske hõnguga.

Lisaks otsustati tõsta esile Maria Valdmad kui andekat ehtekunstnikku, kelle kõrget professionaalsust hinnatakse. Lisaks kvaliteetsele omaloomingule ja galerii Hop juhtimisele kureeris ta eelmisel aastal suurepärase, rohke publikuhuviga näituse „Hotell“ Hiiumaal Reigi pastoraadis. Praegune sooloväljapanek „Ära“ Draakoni galeriis (avatud 8. oktoobrini) annab tunnistust Maria Valdma tundlikust kujundikeelest.

Nii Valdma kui Beljaevi töid saab kuni 27. oktoobrini näha ka Tallinna Portreegalerii väljapanekus Suur‑Karja 2.

Mõlema stipendiumi suurus on 1000 eurot ja see on ainuke nüüdisehtekunsti stipendium Eesti noortele ehtekunstnikele.
SA Noor Ehe varasemad stipendiaadid onEttel Poobus, Nils Hint, Urmas Lüüs, Darja Popolitova ja Sofja Hallik.
SA Noor Ehe juhatusse kuuluvad Kadri Mälk, Tanel Veenre, Piret Hirv ja Kadri Karro.

Toetajad 2016: Dunker, Scheeli Restoran